Koncept terapii oczyszczającej stworzony przez Nadieżdę Siemionową – szczegółowy przegląd kuracji

W światku medycyny naturalnej i alternatywnej, coraz większą popularność zdobywa kuracja stworzona przez Nadieżdę Siemionową. Rosyjska autorka i założycielka Szkoły Zdrowia w Soczi przekonuje, że nasze jelita są domem dla wielu pasożytów, które mogą być źródłem rozmaitych problemów zdrowotnych, w tym także nadwagi. Siemionowa zaproponowała więc unikalną terapię oczyszczającą, mającą na celu eliminację tych niepożądanych intruzów, co powinno przyczynić się do utraty kilogramów i poprawy ogólnej kondycji organizmu.

W 2007 roku, kiedy to bestseller Siemionowej trafił do Polski, rozpoczął się prawdziwy boom na jej metodę. Książka zatytułowana „Szkoła Zdrowia – uwolnij się od pasożytów i żyj bez nich” to owoc pracy Nadieżdy Siemionowej – członkini Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, doświadczonej terapeutki i twórczyni ośrodka „Szkoła Zdrowia” położonego w Soczi nad Morzem Czarnym. W swoim dziele, autorka skupia się na problemie zanieczyszczenia jelit przez różnego rodzaju pasożyty, przedstawiając ich negatywne dla zdrowia konsekwencje oraz proponując sposób na wyeliminowanie tych niechcianych „lokatorów”.

Siemionowa jest przekonana, że niewielkie stworzenia, które zasiedlają ludzkie jelita, są w dużej mierze odpowiedzialne za wiele trudności zdrowotnych, z którymi boryka się dzisiaj społeczeństwo. Wśród nich wymienia zaparcia, wzdęcia, ból brzucha, problemy z przyswajaniem składników odżywczych, otyłość oraz zaburzenia funkcjonowania nerek, wątroby i trzustki. Jej zdaniem, wszystko to wynika z obciążenia organizmu przez pasożyty i toksyny powstałe w wyniku ich metabolizmu, które mogą prowadzić do poważnych komplikacji, takich jak blokada jelit.

Zdaniem Siemionowej, skuteczne pozbycie się pasożytów może przynieść wiele korzyści dla naszego organizmu – poprawę samopoczucia, utratę nadmiarowych kilogramów, polepszenie kondycji fizycznej, a nawet widoczne zmiany w wyglądzie. Proponuje ona stosowanie naturalnych produktów żywieniowych o właściwościach oczyszczających, bez konieczności sięgania po farmakologiczne środki. Trzeba jednak podkreślić, że jej metoda nie jest potwierdzona dowodami naukowymi i dlatego też jest klasyfikowana jako należąca do medycyny naturalnej/alternatywnej.