Kadra Polski utrzymuje 31. pozycję w klasyfikacji FIFA po rozgrywkach grupowych Euro 2024

Po zakończeniu etapu grupowego eliminacji do turnieju Euro 2024, Polska drużyna piłkarska nadal utrzymuje się na 31. miejscu w rankingu stworzonym przez Międzynarodową Federację Piłkarską (FIFA). Argentyna, aktualny mistrz świata, znajduje się na czele listy, tuż za nią umieszczona jest Francja – wicemistrz świata. Anglia zdołała awansować na trzecie miejsce w najnowszym zestawieniu.

W listopadzie polska drużyna rozegrała dwa spotkania na własnym terenie, w Warszawie. Początkowo doszło do remisu z Czechami 1:1, co pozbawiło naszą reprezentację bezpośrednich szans na występ na mistrzostwach Europy. Jednak kolejne spotkanie przyniosło zwycięstwo nad Łotwą 2:0 w meczu towarzyskim.

Polacy będą mieli kolejną szansę na zakwalifikowanie się do mistrzostw Europy poprzez marcowe baraże. Pod wodzą trenera Michała Probierza zmierzą się w Warszawie w półfinale z Estonią, która zajmuje dopiero 122. miejsce w rankingu FIFA. Ewentualny finałowy mecz odbędzie się na wyjeździe – z Walią, która jest obecnie na 29. miejscu w światowej klasyfikacji, lub z Finlandią, plasującą się na 59. pozycji.

Natomiast na dwóch czołowych miejscach rankingu FIFA nie doszło do żadnych zmian. Argentyna nadal pozostaje niepokonana, a Francja utrzymuje swoje drugie miejsce. Anglia zdołała przesunąć się o jeden stopień wyżej, zajmując teraz trzecią pozycję.

Warto zauważyć, że Brazylia, która niedawno miała problemy z kwalifikacjami do Mistrzostw Świata 2026 w strefie Ameryki Południowej, spadła z trzeciego na piąte miejsce w klasyfikacji.