29-letni Piotr Pawlicki przechodzi do Enea Falubaz Zielona Góra i staje się nowym żużlowcem zespołu

W czwartek zielonogórski klub żużlowy, Enea Falubaz, ogłosił, że Piotr Pawlicki dołącza do ich drużyny. Na swoim koncie 29-letni Pawlicki ma wiele osiągnięć w żużlu, a ostatni sezon spędził w drużynie Betard Sparta Wrocław, z którą zdobył drugie miejsce w ekstralidze. Pawlicki jest również wychowankiem Unii Leszno.

Jak stwierdził sam żużlowiec, oczekuje, że przysporzy kibicom z Zielonej Góry wiele emocji w nadchodzącym sezonie. Piotr Pawlicki czuje się komfortowo na torze w Zielonej Górze i często miał tam udane starty. Wygląda na to, że w kolejnym sezonie drużyna będzie silna i licząca się na tle innych.

Świetna kariera Pawlickiego przyniosła mu wiele nagród i tytułów. Może pochwalić się tytułem indywidualnego mistrza świata juniorów oraz wicemistrza. Zdobywał złote i srebrne medale na mistrzostwach świata w kategorii juniorów. W zawodach seniorów dwukrotnie stanął na najwyższym stopniu podium w drużynowych mistrzostwach świata.

Najwięcej triumfów ligowych Piotr odniósł z Unią Leszno. To właśnie z tą drużyną pięć razy zdobywał tytuł drużynowego mistrza Polski. W 2018 roku został również indywidualnym mistrzem kraju.

Piotr Protasiewicz, dyrektor sportowy drużyny z Zielonej Góry, wysoko ocenił Pawlickiego, nazywając go jednym z najlepszych polskich żużlowców.