Nowa nazwa dla triumfującego zespołu Jumbo-Visma w sezonie kolarskim

Po doskonałym sezonie, zespół kolarski Jumbo-Visma, z dwukrotnym zwycięzcą Tour de France – Duńczykiem Jonasem Vingegaardem na czele, przechodzi transformację. Holenderska drużyna ogłosiła, że w nadchodzącym sezonie zmieni swoje imię na Visma-Lease a Bike.

Decyzja o zmianie nazwy została podjęta po rezygnacji głównego sponsora, holenderskiej sieci supermarketów Jumbo, której nowe kierownictwo postanowiło przemodelować swoją strategię marketingową. Zastępuje go nowy sponsor – Lease a Bike, belgijska firma specjalizująca się w oferowaniu firmom usług wynajmu flot rowerów dla ich kadry pracowniczej.

Pod koniec ostatniego sezonu toczyły się dyskusje na temat połączenia Jumbo-Visma z potężnym zespołem Soudal-Quick Step, prowadzonym przez sławnego Belga Remco Evenepoela. Niemniej jednak, ostatecznie nie doszło do fuzji.

W ciągu bieżącego roku, zawodnicy zespołu Jumbo-Visma dokonali czegoś niespotykanego w annałach kolarstwa. Triumfowali we wszystkich wielkich tourach: Słoweniec Primoz Roglic wygrał Giro d’Italia, Vingegaard zwyciężył w Tour de France, a Amerykanin Sepp Kuss zdobył tytuł w Vuelta a Espana. 17 września wszyscy trzej stanęli na podium Vuelty w stolicy Hiszpanii – Madrycie, z Kussem na pierwszym miejscu, Vingegaardem na drugim i Roglicem na trzecim.

W składzie drużyny znajdują się także inni wybitni kolarze, takie jak Belg Wout van Aert czy Francuz Christophe Laporte.

W nadchodzącym sezonie Roglic dołączy do niemieckiej grupy zawodowej Bora-hansgrohe.