Piłkarki ręczne z Polski triumfują nad Serbią – dramatyczne zwycięstwo o jednym punkcie!

W pierwszych chwilach fazy głównej Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Kobiet, polskie zawodniczki odniosły prestiżową wygraną. W meczu przeciwko Serbii, pod silnym kierownictwem Arne’a Senstada, zmagania zakończyły się wynikiem 22:21 na korzyść Biało-Czerwonych. Następna rywalizacja, która czeka reprezentację Polski, odbędzie się w sobotę przeciwko Danii.

Mecz rozpoczął się zdecydowanie na korzyść Serbek, które błyskawicznie objęły prowadzenie z wynikiem 4:0. Dopiero po tym momencie, Polki ruszyły do ataku zdobywając trzy kolejne bramki. Zawodniczki z Bałkanów jednak szybko odzyskały kontrolę nad spotkaniem, utrzymując przewagę trzech lub czterech bramek przez większość pierwszej połowy. Przy wyniku 13:10 dla Serbii, zespoły schodziły na przerwę.

Druga połowa gry rozpoczęła się lepiej dla Polki. Wykorzystując błędy rywalek, Biało-Czerwone systematycznie zmniejszały różnicę w punktach, doprowadzając w końcu do remisu 15:15. Kilka sekund później, po golu na 16:15, Polska objęła prowadzenie. Mecz stał się bardziej napięty – Serbki co chwilę zrównywały wynik, a potem Polki ponownie wyprzedzały je o jedną bramkę. Nie było wątpliwości, że finałowy etap gry będzie pełen emocji.

Na cztery minuty przed końcem meczu, Dagmara Nocuń zdobyła bramkę ze skrzydła dając Polkom prowadzenie 22:20. Wtedy trener serbskiej drużyny poprosił o przerwę. Po jej zakończeniu, Serbki strzeliły bramkę z rzutu karnego i zmniejszyły straty do jednego punktu. Mimo szansy na doprowadzenie do remisu, defensywa polskiego zespołu okazała się nie do pokonania. Mecz zakończył się zwycięstwem Polski 22:21, co stanowiło udany początek fazy głównej mistrzostw świata dla naszych reprezentantek. Kolejne starcie odbędzie się w sobotę przeciwko drużynie z Danii.

Polska – Serbia 22:21 (10:13)

Skład Polski: Adrianna Płaczek, Barbara Zima – Emilia Galińska 1, Monika Kobylińska 4, Magda Balsam 4, Mariola Wiertelak 1, Sylwia Matuszczyk 2, Adrianna Górna 1, Aleksandra Tomczyk, Aleksandra Rosiak 1, Marlena Urbańska, Daria Michalak, Karolina Kochaniak-Sala 6, Paulina Uścinowicz, Paulina Masna, Dagmara Nocuń 2.

Skład Serbii: Marija Simic, Molli Kubina – Sanji Radosavljevic 6, Teodora Valickovic, Aleksandra Vukajlovic, Marija Lanistanin 5, Edita Nukovic, Andela Janjusevic 3, Jovana Jovovic, Aleksandra Stamenic, Natasa Lovric, Katarina Bojicic 3, Dunja Radevic, Emilija Lazic 4, Jovana Milojevic, Marija Colic.