Wielki pojedynek w 1/8 finału Pucharu Polski: Arka Gdynia kontra Lech Poznań

W 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski dojdzie do zaciętej rywalizacji między drużynami Arki Gdynia i Lecha Poznań. Które z tych zespołów będzie mogło świętować awans? Sprawdź na żywo wynik i relację z meczu Arka Gdynia przeciwko Lech Poznań.

Pierwsze emocje w ramach Fortuna Pucharu Polski rozgrzały kibiców już pod koniec września. W pierwszej rundzie udział wzięło 16 triumfatorów regionalnej edycji Pucharu Polski, a także 18 drużyn Ekstraklasy oraz 16 ekip z I ligi sezonu 2022/23. Cztery kluby, Raków Częstochowa, Legia Warszawa, Lech Poznań i Pogoń Szczecin, które miały za sobą eliminacje i fazy grupowe europejskich pucharów, dołączyły do rywalizacji dopiero od drugiej rundy, czyli 1/16 finału.

Na fanów piłki nożnej czeka teraz aż osiem spotkań, które odbędą się między 5 a 7 grudnia. Ta faza stanowi końcówkę tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski. Kolejne etapy, czyli ćwierćfinały, półfinały oraz finał odbędą się dopiero w rundzie wiosennej.

Obecny posiadacze tytułu Fortuna Pucharu Polski to drużyna Legii Warszawa, która w finale okazała się silniejsza od Rakowa Częstochowa. Po 120 minutach zaciętego pojedynku kibice zgromadzeni na PGE Narodowym nie mieli okazji zobaczyć żadnej bramki. Ostatecznie, decydujące „jedenastki” lepiej wykonała drużyna z Warszawy, a bohaterem meczu został Kacper Tobiasz, który zdołał obronić decydującą rzut karny.