Spływy kajakowe – sposób na aktywne spędzanie czasu

Masz dość siedzenia w domu? Chciałbyś spędzić czas bardziej aktywnie, ale spacery czy jazda na rowerze wydają Ci się banalne i nieciekawe? Jest wiele form spędzania czasu poza domem. Jednym z nich są spływy kajakowe. Aktywność fizyczna, relaks i przygoda w jednym. Czego można chcieć więcej? Jeśli nie spróbujesz, nie przekonasz się jakie to przyjemne doświadczenie.

Dwa w jednym, przyjemne z pożytecznym – spływy kajakowe

Spływy kajakowe mają różne poziomy trudności. Jeśli zależy Ci, aby spędzić miło czas na świeżym powietrzu w towarzystwie przyjaciół, wybierz na początek niezbyt wymagającą rzekę z łagodną trasą, które też nie będzie zbyt długa. Odgłosy przyrody, malownicze otoczenie, szum wody i umiarkowany wysiłek fizyczny zapewnią dużą dawkę endorfin. Jest to połączenie idealne, aby poprawić swoje samopoczucie.

Co zabrać na spływ kajakowy?

Jeśli planujesz swój pierwszy spływ kajakowy, na pewno zastanawiasz się co powinieneś zabrać. Mamy kilka małych podpowiedzi.

  • Przede wszystkim płaszcz przeciwdeszczowy – może być taki jednorazowy, jednak jest bardzo istotny, bo podczas spływu nie mamy się gdzie schronić przed ewentualnym deszczem.
  • Czapka lub kapelusz na słoneczny dzień – spływ kajakowy trwa kilka godzin. Jeśli będzie to upalny dzień, warto zabezpieczyć głowę przed promieniami słonecznymi.
  • Kremy z filtrem SPF – kilka godzin w słońcu może skutkować poparzeniami słonecznymi, dlatego należy pamiętać o kremach z filtrem.
  • Ubrania i buty na przebranie oraz ręcznik – w sytuacji wywrócenia kajaka lub ulewnego deszczu, warto zabrać ze sobą dodatkowe ubrania i buty, a także mały ręcznik. Pamiętaj, aby zabezpieczyć je chociażby foliową torbą. W kajakach zazwyczaj są schowki na zabrane rzeczy, ale mimo to, warto wszystko dodatkowo zabezpieczyć.
  • Coś do jedzenia i picia – tutaj nie trzeba wyjaśnień, nikt nie chciałby być głodny przez kilka godzin.

Mamy nadzieję, że spodoba Ci się ta forma spędzania wolnego czasu i zaprosisz do niego swoich znajomych, aby razem przeżywać przygody na polskich (i nie tylko!) rzekach i rzeczkach.

One thought on “Spływy kajakowe – sposób na aktywne spędzanie czasu

Dodaj komentarz