Świat sportów walki coraz bardziej powszechny wśród kobiet

„Trzymaj gardę!” – to okrzyk, który kiedyś wydawał się być jedynie domeną mężczyzn, a obecnie staje się coraz bardziej popularny w świecie kobiet. Istnieje wiele powodów dla tego fenomenu – od chęci doświadczyć większych dawek adrenaliny, pragnienia intensywniejszego treningu i satysfakcji po nim, aż po potrzebę nauczenia się obrony w sytuacjach zagrożenia.

Bez względu na motywację, jedno jest pewne – ćwiczenia bazujące na sztukach walki łączą w sobie elementy przyjemności i użyteczności. To formy aktywności fizycznej, które nie tylko kształtują sylwetki, ale przede wszystkim uczą jak reagować i bronić się podczas ataku.

Treningi oparte na sportach walki nie są domeną jedynie specjalistycznych miejsc. Kluby fitness zauważają rosnące zapotrzebowanie na takie formy aktywności i w odpowiedzi na oczekiwania swoich klientów wprowadzają do oferty zajęcia będące połączeniem aerobiku i technik walki. Najpopularniejszą formą jest Aerobox.

Aerobox (znany także jako Aeroboxing czy Fitbox) to ćwiczenia, które łączą ze sobą elementy fitness z technikami walki takimi jak kickboxing, boks, karate czy taekwondo. Charakteryzują się intensywnym rytmem, dużym wysiłkiem i zmęczeniem, które pojawia się nie tylko po, ale również już w trakcie treningu.

Niektóre kluby fitness proponują zajęcia Aerobox z użyciem stojących worków treningowych. Daje to większe możliwości zabawy podczas treningu i wymaga jeszcze większego zaangażowania oraz wysiłku.

Zajęcia te są doskonałym wyborem dla kobiet. Dlaczego? Wiele z nich czuje dyskomfort podczas intensywnych ćwiczeń odbywających się w towarzystwie mężczyzn. Wiąże się to również z wstydem przed bezpośrednim kontaktem z drugim człowiekiem, na którym mogłyby ćwiczyć chwyty lub kopnięcia.