Czy da się oglądać ulubiony serial spalając kalorie?

Obecnie niemalże każdy z nas korzysta z co najmniej jednego serwisu VOD. Najpopularniejszym tego typu serwisem jest oczywiście NETFLIX. Platforma jest bogata w produkcje dla osób z każdej grupy wiekowej. Znajdziemy tutaj zarówno bajki dla dzieci, jak i filmy science fiction czy wciągające, hiszpańskie seriale. Do wyboru mamy tak wiele produkcji, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Niestety spędzanie każdego dnia wielu godzin siedząc lub leżąc przed telewizorem nie działa dobrze na nasz organizm. Konsekwencją takiego stanu rzeczy może być na przykład postępująca w Polsce otyłość. Problem z nadwagą jest już widoczny w szkołach, na poziomie najmłodszego pokolenia. Powinniśmy zrobić wszystko aby temu zapobiec, nie możemy jednak rezygnować z przyjemności.

Oglądanie serialu i spalanie kalorii – czy to możliwe?

Ciekawym przykładem jak można połączyć przyjemne z pożytecznym jest chociażby oglądanie seriali…podczas aktywności fizycznej! Zastanawiasz się jak to jest możliwe?

Najlepszym przykładem są siłownie, gdzie w sekcjach poświęconych bieżniom czy rowerom stacjonarnym – bardzo często widujemy telewizory, które umilają nam wykonywaną aktywność. Nie inaczej może to wyglądać w Twoim mieszkaniu! Ty również możesz wykorzystać domową bieżnie lub rowerek stacjonarny w trakcie oglądania Netflixa lub innych serwisów VOD. Dzięki temu połączysz przyjemność ze spalaniem kalorii.

Ten przykład nie musi się odnosić jedynie do serwisów VOD, często spotykanym zabiegiem wśród osób pracujących zdalnie  jest również praca na komputerze położonym na biurku z regulacją – podczas chodzenia na bieżni.