Poplątany pomysł na wolny czas – makramy

Makramy stają się ostatnimi czasy coraz popularniejszymi ozdobami, które spotkać można w coraz większej liczbie miejsc. Co więcej, stworzenie takiego dodatku nie tylko sprawi, że Twój dom stanie się bardziej przytulny, lecz również możesz odkryć nowe hobby! Przekonaj się, że plecenie makram to świetny pomysł na relaks i rozwinięcie swojego kreatywnego zmysłu!

Na czym polega plecenie makram?

Makramy znane są na świecie już od wieków, początkowo używano ich do ozdabiania szat królewskich, później tworzono z nich także nakrycia na fotele czy łóżka. Ta technika wiązania sznurków, do której nie są potrzebne igły, druty czy szydełko stała się w ostatnich latach znów niezwykle popularna. Nic dziwnego, za pomocą makramy można stworzyć wiele interesujących rzeczy, np. wiszące ozdoby o fantazyjnych wzorach, lecz również przedmioty o praktycznym przeznaczeniu, takie jak torby czy kwietniki.

Od czego zacząć przygodę z makramami?

Plecenie makram to naprawdę mało wymagające hobby. Aby stworzyć prostą, wiszącą ozdobę na drzwi wystarczy przejść się na spacer do pobliskiego parku bądź lasu i odnaleźć krótką, prostą gałąź. Kolejnym potrzebnym elementem jest sznurek – najlepiej jak najgrubszy i w miłym dla oka kolorze. I to wszystko! Można już zasiąść wygodnie w fotelu, włączyć ulubioną muzykę i zacząć pleść. W pierwszych krokach niewątpliwie pomogą poradniki w formie filmów zamieszczonych w Internecie.

A jeśli okaże się, że makramy nie są dla Ciebie idealną rozrywką, nic straconego, sznurek na pewno kiedyś się przyda. Miejmy jednak nadzieję, że plecenie pozwoli Ci się zrelaksować, a stworzone makramy ucieszą oko!