Polscy skoczkowie narciarscy wykazują się dobrą postawą w kwalifikacjach w Klingenthal. Triumf Ryoyu Kobayashiego

Ryoyu Kobayashi, skoczek narciarski z Japonii, triumfował w kwalifikacjach do zawodów Pucharu Świata, które odbędą się w sobotę w niemieckim Klingenthal. Dawid Kubacki był najlepszym z naszych rodaków, zajmując piątą pozycję. Wszyscy polscy skoczkowie, którzy stanęli na starcie, zdobyli kwalifikacje do głównych zawodów.

Skok na odległość 145,5 metra zapewnił zwycięstwo Kobayashiemu. To odległość zaledwie metra krótsza niż 12-letni rekord skoczni, który jest na koncie Michaela Uhrmana. Drugą pozycję na podium zdobył Stefan Kraft, lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, tracąc do triumfatora kwalifikacji jedynie 3,5 punktu.

Najlepszy wynik wśród polskich reprezentantów osiągnął Dawid Kubacki. Skacząc na odległość 137,5 metra, zdobył piątą pozycję. Piotr Żyła także spisał się dobrze, plasując się na czternastym miejscu. Na kolejnych miejscach uplasowali się Paweł Wąsek (27. miejsce), Andrzej Stękała (31. miejsce) i Maciej Kot (37. miejsce). Wszyscy nasi skoczkowie zdołali zakwalifikować się do głównych zawodów.

W sobotę skoczkowie będą mieli okazję do rywalizacji w konkursie głównym, który rozpocznie się o 16:00. Zawodom będzie towarzyszyła seria próbna.