Spotkanie 10. kolejki TAURON Ligi: UNI Opole kontra ŁKS Commercecon Łódź

Rozgrywki 10. kolejki TAURON Ligi, które odbędą się w najbliższy piątek, zapewnią emocje dla miłośników siatkówki. Na parkiecie zmierzą się zawodniczki z klubu UNI Opole i Łódzkiego Klubu Sportowego, zwanego również ŁKS Commercecon Łódź. Ciekawostką jest fakt, że w aktualnym sezonie łódzki zespół występuje równocześnie w Lidze Mistrzyń.

Na korcie opolskim spotkanie będzie miało wyjątkowy charakter. Jest to okazja dla dziewiątej drużyny TAURON Ligi – UNI Opole, do zmierzenia się z silną ekipą, która plasuje się tuż za podium ligi. Niestety, zawodniczki z Opola nie mają ostatnio dobrej passy, ponieważ przegrały dwa ostatnie spotkania. Pierwsza porażka była z rękami zawodniczek Chemik Police, które pokonały UNI w stosunku setów 3:0. Następnie, zespół musiał uznać wyższość #VolleyWrocław, przegrywając 1:3.

Z drugiej strony, formacja ŁKS Commercecon Łódź odnosi imponujące wyniki w TAURON Lidze. Z dziewięciu rozegranych dotychczas meczów, aż siedem zakończyło się ich zwycięstwem. Porażki zanotowano tylko w dwóch przypadkach – przeciwko Grot Budowlani Łódź oraz BKS BOSTIK Bielsko-Biała. Co więcej, oba spotkania skończyły się dla nich klęską, nie zdobywając żadnego seta.

Należy również zauważyć, że w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzyń, ekipa ŁKS Commercecon Łódź pokonała SC Prometey Dnipro stosunkiem 3:2. Obecnie zajmują trzecie miejsce w grupie E i mają realną szansę na awans do 1/8 finału tych prestiżowych rozgrywek.