Tor przeszkód dla dzieci – kreatywna rozrywka na każdą kieszeń

Twoje dziecko wydaje się być znudzone wszystkimi zabawkami, które znajdują się w domu? Coraz to nowe samochody, lalki i pluszowe miśki są przerzucane z kąta w kąt, a maluch jest wciąż głodny rozrywki? Mamy dla Ciebie propozycję, która zaangażuje do zabawy i spełni oczekiwania zarówno starszych, jak i młodszych dzieci. Do dzieła!

Stwórz własny tor przeszkód dla dzieci

Nie ma nic bardziej pobudzającego do działania, niż wyzwania. Dzieci potrzebują stymulacji i ruchu, dlatego tak nieatrakcyjne wydają się być dla nich zabawy statyczne, wymagające koncentracji i skupienia. Nie ma się co dziwić, pokonywanie kolejnych faz rozwojowych wymaga od nich przede wszystkim odkrywania świata i wsparcia najbliższych, a tor przeszkód zapewnia je oba – i to wszystko w dowolnym miejscu i bez konieczności posiadania szczególnych przedmiotów! Podwórko w wakacyjne dni, mieszkanie w chłodniejsze wieczory czy dom dziadków to tylko niektóre z dostępnych możliwości – zrób z nich użytek,

Tor przeszkód dla dzieci – wykorzystaj to, co już masz 

Nie googlaj od razu najlepszych składanych torów przeszkód w Internecie, postaraj się użyć przedmiotów, które są pod ręką. Materac, krzesło, kartki papieru, ławeczka, książki, klocki, kolorowe piłki, misie – przez wszystkie te przedmioty można skakać, przechodzić, przebiegać slalomem, przemieszczać się na jednej nodze i robić fikołki. Dokładając kolejne fragmenty bądź przekładając je możesz moderować poziom trudności oraz długość przeszkód. Działaj kreatywnie, dzięki czemu tworzenie toru nie będzie zabawą tylko dla dziecka, ale również dla Ciebie.

Ukryte korzyści z toru przeszkód

Ta niewymagająca nakładów finansowych zabawa może nieść ze sobą wiele dobrodziejstw: rozwój pamięci i koordynacji, ćwiczenie motoryki małej i dużej, doskonalenie umiejętności rozwiązywania problemów czy ćwiczenie koordynacji oko-ręka, to tylko niektóre z wielu zalet. Pamiętaj, że zawsze możesz bawić się z dzieckiem mierząc czas, co będzie dla niego dodatkową zabawą i mobilizacją do rozwoju.

Współpracuj z dzieckiem przy budowie toru przeszkód

Niedocenioną korzyścią wynikającą z tworzenia toru przeszkód jest możliwość współpracy z dzieckiem. Nie wchodź w rolę wszechwiedzącego dorosłego, zapytaj dziecko o zdanie, wspólnie znajdźcie odpowiednie przedmioty i stwórzcie kreatywne przeszkody. Kto wie, być może Ty też się dasz skusić, żeby przebiec tor razem z maluchem? Miłej zabawy!